• 1
  • 2
czwartek, 25 luty 2021 12:25

Pijani kierowcy dwóch Audi wyeliminowani z ruchu

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Tylko wczoraj, na terenie powiatu augustowskiego, policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Policjanci z augustowskiej „drogówki”, wczoraj po 17 w Janówce zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Badanie alkomatem 33-latka wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Podczas sprawdzania danych w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna posiada już aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do marca 2021 roku. Kolejny z kierowców wpadł w ręce mundurowych przed 20 w Podcisówku. Policjanci już na początku rozmowy z kierującym audi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem 47-latka wykazało w jego organizmie blisko 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek