• 1
  • 2
piątek, 26 luty 2021 12:37

Mieszkanka Augustowa oszukana na niezapłacony podatek

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Mieszkanka Augustowa po powrocie z zagranicy została oszukana przez mężczyznę podającego się za brytyjskiego policjanta. Kobieta myśląc, że opłaca zaległy podatek przelała oszustom 500 funtów. Policjanci apelują o czujność!

Augustowscy policjanci zostali poinformowali przez młodą mieszkankę miasta o oszustwie. 20-latka opowiedziała funkcjonariuszom, że po powrocie z Wielkiej Brytanii nadal posługiwała się brytyjskim numerem telefonu. To właśnie na ten numer zadzwonił do kobiety oszust, który biegle władał językiem angielskim i podawał się za brytyjskiego policjanta. Poinformował ją, że wobec niej policja prowadzi czynności w celu odzyskania niezapłaconego podatku. Dodał, że 20-latka powinna przelać na konto bankowe zaległe środki finansowe, aby uniknąć odpowiedzialności za niedopełnienie zobowiązań podatkowych. Kobieta na podany przez oszusta numer konta przelała 500 funtów. Ten sam mężczyzna zadzwonił do niej jeszcze korzystając z komunikatora społecznościowego i zażądał wysalania zdjęcia paszportu oraz potwierdzenia przelania środków. Oszust zapewniał, że w przeciągu dwóch godzin kobieta otrzyma potwierdzenie. To był ostatni kontakt oszusta z ofiarą. Kobieta w trakcie rozmowy z policjantami poinformowała, że ten rodzaj oszustwa jest popularny na terenie Wielkiej Brytanii i wielokrotnie o nim już słyszała.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.