• 1
  • 2
piątek, 26 luty 2021 14:00

Przemycał tytoń do fajek wodnych. Wpadł w Bobrownikach

Napisała
POSG POSG

Przemyt 68 kg tytoniu do fajek wodnych udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Bobrownikach. Nielegalny towar ukryty był w kabinie ciężarówki kierowanej przez 31-letniego Białorusina. Wartość tynkowa zabezpieczonej kontrabandy to ponad 50 tys. złotych.

Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach podczas rewizji ciężarówki kierowanej przez 31-letniego Białorusina znaleźli 680 opakowań po 100 g z tytoniem do fajek wodnych. Nielegalny towar ukryty był pod podłogą kabiny kierowcy. Mężczyzna przyznał się do przemytu i wyjaśnił, że 68 kg aromatyzowanego tytoniu chciał sprzedać na jednym z bazarów w Warszawie.

Przeciwko kierowcy funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczyli nielegalny towar o wartości rynkowej ponad 50 tys. zł. 31-letni Białorusin za popełnione przestępstwo skarbowe odpowie teraz przed sądem. Oprócz utraty tytoniu grozi mu wysoka grzywna.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek