• 1
  • 2
piątek, 26 luty 2021 15:00

Pożar strawił maszyny rolnicze pana Marcina. Potrzebna jest pomoc! [ZDJĘCIA]

Napisała
KPPSP w Augustowie KPPSP w Augustowie

Dnia 13 lutego w gospodarstwie pana Marcina z Podlasia wybuchł pożar. Ogień objął swoim zasięgiem cały garaż, w którym mężczyzna trzymał wszystkie swoje maszyny rolnicze. Pan Marcin w jednej chwili stracił cały dorobek życia. Potrzebna jest pomoc!

Pan Marcin to hodowca bydła mlecznego, mieszkający w gminie Sztabin w miejscowości Fiedorowizna. Wszystkiego, co posiadał, dorobił się ciężką pracą i własnymi rękami. W tej chwili, kiedy stracił wszystkie narzędzia niezbędne do pracy, potrzebuje pomocy. Brat pana Marcina zorganizował zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Na stronie opisuje pokrótce życie oraz obecną trudną sytuację poszkodowanego.

„Rozwijał gospodarstwo przez kilkanaście lat, wraz z mamą, później z żoną. Zaczynał od podstaw, gospodarstwo zostawił mu ojciec, który zmarł gdy Marcin miał 18 lat. Dorobił się wszystkiego własnymi rękoma i ciężką pracą. W jednej chwili stracił wszystkie narzędzia pracy” – możemy przeczytać na portalu zrzutka.pl.

Pan Marcin jest właścicielem 40 mlecznych krów. Aby utrzymać tak duże stado bydła i całe swoje gospodarstwo mężczyzna musi kupić niezbędne do pracy w gospodarstwie maszyny i narzędzia. Na ten cel potrzebuje 100 tysięcy złotych. Dzięki darczyńcom zabrał do tej pory 9 590 złotych.

Kiedy i jak doszło do tego tragicznego zdarzenia oraz jaki był jego przebieg? O tym wszystkim opowiedział nam aspirant Krzysztof Zielonka z Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

„13 lutego otrzymaliśmy zgłoszenie, że w gminie Sztabin w miejscowości Fiedorowizna wybuchł pożar, w wyniku którego płonie garaż. Do gaszenia pożaru wysłane zostały trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Augustowa (11 strażaków) oraz pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Sztabin (29 ochotników). Kiedy przyjechaliśmy, pożar strawił znaczną część tego mienia. Po ugaszeniu ognia okazało się, że spłonął cały znajdujący się tam sprzęt. Był tam m. in. całkiem nowy ciągnik, kosiarki, paszowóz, maszyny zielonkawe, jakieś przyczepy i różne narzędzia warsztatowe. Przyczyny pożaru nie znamy, ponieważ takie czynności ma w swoich kompetencjach policja” – mówi aspirant Zielonka.

Szkody, jakie w wyniku pożaru poniósł pan Marcin, oszacowano na 2 mln zł. Młody rolnik, który w jednym momencie stracił cały dorobek życia potrzebuje pomocy, dlatego zachęcamy do wsparcia go w tak trudnej sytuacji . Wpłat można dokonywać pod tym linkiem. Każdy grosz się liczy!

Źródło: zrzutka.pl / KPPSP Augustów (zdjęcia)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek