• 1
  • 2
piątek, 26 luty 2021 17:00

Augustowscy policjanci czuwają i ostrzegają

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przez cały dzień mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, ale także sprawdzają czy piesi i rowerzyści dbają o swoje bezpieczeństwo. Apelujemy do wszystkich uczestników o ostrożność i rozwagę. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach.

Dzisiaj na terenie powiatu augustowskiego policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Tym samym włączyli się w ogólnopolskie działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów. Policjanci z ruchu drogowego będą reagować na wszystkie wykroczenia, a szczególnie te popełniane przez kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do najczęstszych przewinień popełnianych przez kierujących należą między innymi: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Przyjrzą się także jak piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania "NURD" będą prowadzone cyklicznie, przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek