• 1
  • 2
piątek, 26 luty 2021 20:34

"TAK dla drogi ekspresowej SUWAŁKI - AUGUSTÓW - BIAŁYSTOK"

Napisane przez RED

 Młodzi społecznicy z Suwałk i inicjatorzy petycji „Tak dla drogi ekspresowej Suwałki – Augustów – Białystok” chcą poinformować, że czas na składanie podpisów pod petycją dobiega końca i będzie trwał do końca lutego 2021 roku na stronie internetowej pod linkiem: https://citizengo.org/pl/signit/184907/view .

 

 Przypominamy, że petycja i akcja #EkspresowePodlaskie dotyczy wyboru wariantu budowy drogi ekspresowej, będącej łącznikiem między Via Balticą, a Via Carpatią – to trasa z Białegostoku przez Korycin, Suchowolę, Sztabin i Augustów do Suwałk. Opcja ta jest najbardziej korzystna dla całego województwa podlaskiego - mówi Grzegorz Izbicki, jeden z inicjatorów akcji.

Dotychczas pod petycją podpisało się ponad 3 500 osób. Podpisy zbierane są jeszcze tylko przez kilka dni do końca lutego. Wtedy zakończy się petycja, ale nadal będziemy prowadzić akcję #EkspresowePodlaskie i działać na rzecz budowy trasy ekspresowej z Białegostoku do Suwałk przez Augustów – informuje Piotr Wasilewski, społecznik zaangażowany w akcję.

W ostatnim czasie wariant budowy drogi ekspresowej przez Augustów po śladzie krajowej „ósemki” zyskał również wielkie poparcie ze strony lokalnych samorządów i przedsiębiorców. Inicjatywę poparli m.in. prezydent Suwałk, burmistrzowie z Augustowa i Sejn, wójtowie gmin, a także rady miast i powiatów. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom województwa za dotychczasowe zaangażowanie i wielkie poparcie. Cieszymy się, że samorządowcy dołączyli do apelu, bo wspólnym głosem możemy mieć wpływ aby inicjatywa spotkała się pozytywną reakcją. Zachęcamy do podpisywania, motywowania swoich rodzin i znajomych oraz rozpowszechniania akcji – dodają Damian Izbicki i Piotr Rydzewski.

 Dlaczego trasa Suwałki-Augustów-Białystok?

- najkrótszy wariant drogi ekspresowej przebiegającej w całości przez Województwo Podlaskie;

- komunikacja dużej części województwa;

- połączenie dwóch największych miast województwa;

- ułatwienie mieszkańcom nauki, studiowania oraz pracy między miejscowościami i stolicą województwa;

- łatwiejszy dostęp do urzędów, szpitali, obiektów usługowych i handlowych znajdujących się w Białymstoku

- przyciągnięcie mieszkańców Polski na północny-wschód i rozwój turystyki oraz lokalnych przedsiębiorców

- ekologia i ochrona środowiska (przebicie się w najwęższym punkcie Biebrzańskiego Parku Narodowego, krótsza trasa - mniejsze zużycie paliwa i krótszy  czas emisji spalin)

- przeniesienie tranzytu z dala od zabudowań

- połączenie Województwa Podlaskiego ze wschodnią częścią Polski – Województwem Lubelskim i Podkarpackim, aż na Słowację

Podpisy mieszkańców województwa pod petycją zbierane są na stronie internetowej pod linkiem: https://citizengo.org/pl/signit/184907/view . Prowadzone jest również wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1533167603555563 . Poniżej zamieszczamy grafikę przebiegu tras :

 

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek