• 1
  • 2
wtorek, 02 marzec 2021 14:41

Pogoń za młodocianymi motocyklistami. Nie mieli żadnych szans [WIDEO]

Napisane przez AM
KMP Białystok / YouTube KMP Białystok / YouTube

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy jechali bez tablic rejestracyjnych. Młodzi kierowcy w wieku 19 i 16 lat nie mieli też uprawnień do kierowania takimi pojazdami i uciekali. Policjanci nie dali im żadnych szans. Popisy motocyklistów zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.

W minioną sobotę, pod Łyskami, kamera nieoznakowanego radiowozu policjantów z grupy Speed, nagrała niebezpieczną jazdę młodych motocyklistów. Wybrali się oni na przejażdżkę drogą serwisową, wzdłuż ekspresowej "ósemki". Policjanci postanowili skontrolować dwa poruszające się bez tablic rejestracyjnych motocykle. Wtedy, ich kierowcy nie zważając na sygnały świetlne i dźwiękowe, zaczęli uciekać. W czasie ucieczki, wykonywali niebezpieczne manewry i mieli trudności z opanowaniem jednośladów.  Jeden z uciekinierów stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił się. Okazał się nim 19-latek. Drugi 16-latek, po chwili też był w rękach policjantów. Podczas kontroli okazało się, że obaj są mieszkańcami gminy Juchnowiec Kościelny i nie posiadają wymaganych uprawnień do kierowania motocyklami. 19-latek będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Losem młodszego zajmie się sąd rodzinny.

 

Źródło: KMP Białystok

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot