• 1
  • 2
piątek, 05 marzec 2021 16:57

Jak urządzić małą łazienkę z wanną?

Napisała

Większość właścicieli mieszkań w bloku czy kamienicy mierzy się z małą łazienką. Bywa, że wykończenie jej zgodnie z własnymi oczekiwaniami staje się nie lada wyzwaniem. Szczególnie wtedy, gdy marzeniem staje się wanna. W dzisiejszym artykule udowadniamy, że mimo trudu jest to możliwe. Sprawdź, jak urządzić małą łazienkę z wanną, zachowując przy tym komfort i poczucie przestronności.

Mała łazienka nie wyklucza wanny

Zazwyczaj zaleca się, by w małej łazience zrezygnować z wanny na rzecz prysznica. Często jednak okazuje się, że nawet niewielki metraż jest w stanie tę wannę pomieścić. Na rynku dostępne są liczne rozwiązania to ułatwiające, w tym wanny o niewielkich rozmiarach i różnych kształtach, np. narożne. Kluczowe staje się dobre zaplanowanie rozkładu łazienki, by do każdej jej części był swobodny dostęp.

Wanna w małej łazience nie wyklucza prysznica

I rozwiewając kolejny mit, urządzanie łazienki wcale nie łączy się dziś z dylematem, co wybrać – wannę czy prysznic. Można bowiem mieć wannę z prysznicem, ciesząc się atutami obu rodzajów kąpieli. Przy małym metrażu najkorzystniejsze będzie obudowanie wanny szklanym parawanem. Co ważne, zamiast mlecznego szkła powinno być to szkło przezroczyste, które nie będzie optycznie zmniejszało łazienki. Z tego względu mniej korzystnie wypadają również materiałowe zasłony prysznicowe.

Wskazówki, jak urządzić małą łazienkę z wanną

Kiedy wiesz już wszystko o doborze wanny do małej łazienki, a nawet masz już wyrobione pierwsze preferencje, sprawdź przygotowane przez nas wskazówki, jak urządzić małą łazienkę z wanną. Z ich pomocą optycznie powiększysz wnętrze, zwiększając jego estetykę i funkcjonalność.

  1. Minimalizm i porządek. Łazienka wyglądała będzie na większą, gdy zapanuje w niej ład. By to osiągnąć, warto wykorzystać zabudowy na wymiar. Liczne szafki łazienkowe pomieszczą wszystko to, co niezbędne, pozostawiając wnętrze uporządkowane. Fronty szafek powinny być w jasnych kolorach, najlepiej lekko połyskujące, a całość mebli minimalistyczna. Jeśli w Twojej łazience już znajdują się otwarte półki, dobierz do nich kosze i pojemniki, by kosmetyki nie stały na wierzchu.
  2. Jasna kolorystyka. Najważniejsza zasada urządzania małych pomieszczeń mówi, że aby je powiększyć, najlepiej jest sięgnąć po jasne kolory. To niekoniecznie tylko biel, choć warto pamiętać, że zimne odcienie bieli byłyby w większości przypadków idealnym wyborem, ale też – beże, jasne szarości czy pastele. W całości aranżacji ogranicz się do dwóch lub trzech kolorów.
  3. Oświetlenie. Wnętrze wygląda na większe, gdy jest odpowiednio jasne. Jeśli w łazience nie ma okna, tym bardziej należy zadbać o różnorodne źródła światła. Dobrze sprawdzi się system mieszany, w którym głównemu oświetleniu sufitowemu towarzyszyć będą dodatkowe lampki przy lustrze, na ścianach, a także przy wannie.

Wykończenie mieszkania – gdy łazienka to podstawa

Łazienka jako jedno z najważniejszych pomieszczeń. Gdy wykonywane jest wykończenie mieszkania, priorytetem staje się zapewnienie w niej niezbędnego wyposażenia oraz wykończenie jej ścian i podłóg. Na tym etapie warto przemyśleć także zabudowę na wymiar.

Nie mając doświadczenia, rozsądnie jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doskonale znają się na wykończeniu wnętrz. Coraz częściej wybieraną opcją są kompleksowe usługi, w skład których wchodzą nie tylko prace remontowe, ale również ich nadzór, a wcześniej dobrze przygotowany projekt.

Dowiedz się więcej na stronie: Urządzanie pod klucz Warszawa

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot