• 1
  • 2
poniedziałek, 08 marzec 2021 18:48

Rekord Podlasia w pływaniu pod lodem padł w Augustowie na jeziorze Necko [WIDEO]

Napisała
Źródło: YouTube / BarwICEMAN Źródło: YouTube / BarwICEMAN

Niedawno padł rekord Podlasia w pływaniu pod lodem. Dokonał tego młody augustowianin, a rzecz miała miejsce na jeziorze Necko w Augustowie. Koniecznie obejrzyj nagranie z tego niezwykłego wydarzenia. To trzeba zobaczyć!

Bartek Wiśniewski, młody Ice Man z Augustowa, dokonuje w swoim życiu rzeczy niezwykłych. Jakiś czas temu zdobył górę Śnieżkę. Zapytacie – co w tym nadzwyczajnego? Otóż zrobił to, będąc ubranym jedynie w spodenki oraz buty! Warunki w jakich wdrapywał się na szczyt nie były zbyt korzystne – silny wiatr oraz temperatura -12 stopni Celsjusza nie zachęcały do wypraw na górskie szlaki, jednak Bartka nie zdołały odstraszyć. Podczas zdobywania Śnieżki, szczytu liczącego 1602 m n.p.m., nie obyło się bez kilku problemów, jednak młody augustowianin nie poddał się i dokonał tego niezwykłego wyczynu.

Po Śnieżce przyszedł czas na pobicie rekordu Podlasia w pływaniu pod lodem. Bartek postanowił zrobić to na jeziorze Necko w Augustowie.

Pływanie pod taflą lodu to bardziej wyczynowy sposób morsowania. Na zamarzniętym zbiorniku wodnym wykrawa się dwa lub więcej przerębli, a osoba, która próbuje swoich sił w tym ekstremalnym wyczynie, przepływa pod taflą od jednego do drugiego otworu. Takie nurkowanie jest bardzo niebezpieczne i aby tego dokonać, należy do sprawy podejść w rozsądny i odpowiedzialny sposób. Wcześniej długotrwałe, odpowiednie przygotowanie organizmu, przed samym wejściem pod lód ćwiczenia rozgrzewające, przygotowanie trasy przepływu, asysta ratowników, którzy w razie najgorszego scenariusza będą w stanie pomóc, i co również bardzo ważne – odpowiednie nastawienie psychiczne.

Bartek Wiśniewski był świetnie przygotowany i dokonał tego – pobił rekord Podlasia w pływaniu pod lodem! Na jeziorze Necko w Augustowie przepłynął 11 metrów pod taflą w ekstremalnych warunkach. Teraz przymierza się do zdobycia zimą Babiej Góry. Życzymy powodzenia!

Media

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.