• 1
  • 2
wtorek, 09 marzec 2021 15:29

Podlasie – dlaczego warto tu zamieszkać?

Napisała

Chcąc zamieszkać z dala od dużych metropolii, gdzie panuje zgiełk i ciągła rywalizacja, warto przejrzeć oferty nieruchomości na Podlasiu. Żyje się tu bardzo spokojnie. Nikt się nie śpieszy, jest dużo zieleni, a ludzie są sobie bardzo życzliwi. Dlaczego jeszcze warto zamieszkać na Podlasiu? Podpowiadamy.

Rozległe tereny zielone

W ostatnim czasie coraz bardziej zauważalny jest trend suburbanizacji – stopniowym wyludnianiu centrum i zaludnianiu stref podmiejskich. Coraz więcej osób ucieka z miasta na wieś w poszukiwaniu prywatności i własnej przestrzeni. Nie każdy jednak chce mieszkać w domu jednorodzinnym. Posiadanie takiej nieruchomości wiąże się bowiem z wieloma obowiązkami, na które wiele osób po prostu nie jest w stanie wygospodarować czasu. Jeśli marzy się nam odrobina spokoju, wystarczy kupić mieszkanie w odpowiedniej lokalizacji, np. na malowniczym Podlasiu.

Jednym z głównych powodów, dla których fraza nowe mieszkania Podlasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem w wynikach wyszukiwania, jest bliskość natury. Województwo podlaskie jest położone na malowniczych terenach Niziny Podlaskiej, Pojezierza Suwalskiego i Niziny Mazowieckiej, dzięki czemu krajobraz jest bardzo zróżnicowany. Blisko 31% powierzchni regionu stanowią lasy położone w obrębie parków narodowych. Na rozległych terenach zielonych (m.in. Puszczy Białowieskiej i Augustowskiej) można spotkać bogactwo unikalnej flory i fauny. Prócz terenów zielonych, w okolicy znajduje się wiele jezior i rzek. To istny raj dla wędkarzy, choć nie tylko.

Podlasie - wszędzie blisko

Kolejnym powodem, dla którego nowe mieszkania na Podlasiu cieszą się tak dużym zainteresowaniem, jest świetna lokalizacja. Bez problemu można dojechać stąd do Warszawy, dlatego też spokojnie mogą zamieszkać tutaj osoby, które raz na jakiś czas muszą wyjeżdżać służbowo. Ponieważ w stolicy zlokalizowane jest lotnisko, szybko można dostać się stamtąd właściwie w każde miejsce.

Podlasie leży w pobliżu granicy z Litwą i Białorusią, gdzie można wybrać się nawet samochodem. To świetna opcja dla tych, którzy kochają podróże. Chcąc poznać inną kulturę, można postarać się także o wizę i wybrać się do Kaliningradu. Na weekendowy wypoczynek można wybrać się na Mazury, a także nad polskie morze. Wszędzie jest blisko, a małym i dużym podróżom sprzyja rozbudowana infrastruktura komunikacyjna.

Na Podlasiu nie sposób się nudzić

Mimo że mówi się, że na Podlasiu czas płynie wolno, nie można się tu nudzić. Tych którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu z pewnością ucieszy fakt, że jest tu mnóstwo ścieżek rowerowych. Część z nich biegnie wśród terenów zielonych, a część przez urokliwe miasteczka. W większych miejscowościach znajdują się ciekawe zabytki, które warto zobaczyć chociażby przy okazji wycieczki rowerowej. Jest tu wiele miejsc, idealnych na spotkania ze znajomymi. O tych nie będzie trudno nawet świeżo po przeprowadzce. Podlasie to jedno z niewielu miejsc, gdzie ludzie są sobie tak bardzo życzliwi.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek