• 1
  • 2
środa, 10 marzec 2021 15:32

Na zakazie i skrzyżowaniu wyprzedzał inne tiry [WIDEO]

Napisała
Policja Podlaska / Facebook Policja Podlaska / Facebook

Kamera radiowozu podlaskiej grupy Speed nagrała niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira. Obywatel Litwy jadąc krajową "ósemką" wyprzedzał ciąg pojazdów na zakazie i skrzyżowaniu. To niejedyne przewinienia 53 latka. Do zdarzenia doszło w miejscowości Podcisówek w powiecie augustowskim. Kierowca mana został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli tira, którego kierowca jadąc krajową "ósemką" wyprzedzał na skrzyżowaniu ciąg ciężarówek. Do zdarzenia doszło we czwartek po 11 na trasie między Białymstokiem a Augustowem. Kierowca mana w miejscowości Podcisówek zdecydował się na ten manewr pomimo obowiązującego tam zakazu wyprzedzania. Jednak to nie jedyne przewinienia obywatela Litwy. Zlekceważył on również linię podwójnie ciągłą i nakaz jazdy z prawej strony znaku. 53-letni pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego kolejny raz apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i przypominamy, że rozsądek i ostrożność powinny iść w parze.

 


Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.