Wydrukuj tę stronę
czwartek, 11 marzec 2021 20:47

Ostatnia jazda na lodowisku – dłużej i całkowicie za darmo!

Napisała

Augustowskie lodowisko na ten rok kończy już swoją działalność. W piątek (12 marca) po raz ostatni będzie można skorzystać z miejskiej ślizgawki, ale za to będzie ona otwarta dłużej, a wstęp całkowicie darmowy!

Kilka dni temu na lodowisku w Augustowie miała miejsce kontrola sanepidu, która zakończyła się dla dyrektora CSiR-u mandatem za niedotrzymanie reżimu sanitarnego – brak maseczek u osób korzystających ze ślizgawki. Dyrektor mandat przyjął, ale się z nim nie zgadza. O sprawie pisaliśmy na łamach naszego portalu. Dziś, w przeddzień zakończenia działalności obiektu w mijającym sezonie, ponownie rozmawiamy z panem Pawłem Głowackim.

„Zrobiło się ciepło i w lutym mogłem zamknąć lodowisko, jednak tego nie zrobiłem, wychodząc naprzeciw augustowskim łyżwiarzom” – mówi dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

„12 marca, w piątek, po raz ostatni w tym sezonie można będzie skorzystać z naszego lodowiska. Decyzją burmistrza Mirosława Karolczuka lodowisko w piątek będzie otwarte do godziny 21:00, a za wstęp nie trzeba będzie zapłacić. W ostatnich dniach na tafli jeździło około dwudziestu łyżwiarzy w jednej tercji, ale myślę, że w piątek będzie ich więcej. W zasadzie lodowisko mogłoby jeszcze działać, ale kadry mamy dość ograniczone, a 17 marca planujemy otwarcie pływalni i zabieramy panie kasjerki na szkolenie, ze względu na wprowadzenie nowego systemu kasowego” – tłumaczy nasz rozmówca.

Pytaliśmy dyrektora, czy skończyły się już skargi na działalność lodowiska i jakie są dalsze losy mandatu, którym został obciążony.

„Niestety skargi nie ustały. Przeprowadziłem nawet kilka rozmów z niezadowolonymi osobami. Nie otrzymałem kolejnego mandatu, mimo że miałem kontrolę sanepidu. Tamten mandat przyjąłem celowo żeby pokazać, że Bareja wiecznie żywy. Odwołałem się jednak od niego do sądu i 16 marca odbędzie się rozprawa. Jaki będzie finał, możemy porozmawiać po rozprawie” – informuje pan dyrektor.

Mówi się, ze w przyszłym sezonie zimowym Urząd Miejski planuje zmianę lokalizacji lodowiska. Z ulicy Sucharskiego ślizgawka ma zostać przeniesiona bliżej centrum miasta. Czy to prawda?

„Tak, to prawda i bardzo mi się ten pomysł podoba, jednak to pan burmistrz może więcej na ten temat powiedzieć. Chciałbym żeby oprócz zmiany lokalizacji lodowisko zostało powiększone, a jego działalność została rozszerzona również na miesiące letnie” – mówi pan Głowacki.