• 1
  • 2
wtorek, 16 marzec 2021 10:27

KAS zatrzymała nielegalny transport odpadów

Napisane przez MC

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali nielegalny transport odpadów. W litewskiej ciężarówce skontrolowanej na obwodnicy Suwałk znajdowało się 20 ton pozostałości po obróbce płyt wiórowych. Transport z Litwy miał trafić do odbiorcy w woj. warmińsko-mazurskim.

Funkcjonariusze KAS z Suwałk skontrolowali ciężarówkę przewożącą z Litwy do odbiorcy w woj. warmińsko-mazurskim 20 ton kawałków płyty wiórowej. Wstępne oględziny ładunku wskazywały, że w naczepie znajdują się odpady, na przewóz których wymagane są stosowne zezwolenia. Kierowca nie posiadał wymaganych dokumentów, a pojazd nie był prawidłowo oznakowany.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska potwierdził, że zatrzymany ładunek to odpady.

Ciężarówka z nielegalnym towarem została zabezpieczona. Za brak oznakowania pojazdu przewożącego odpady z Litwy do Polski funkcjonariusze KAS nałożyli na przewoźnika karę 10 tys. zł. O sprawie powiadomiony został Główny Inspektor Ochrony Środowiska oraz prokuratura. Za nielegalne międzynarodowe przemieszczanie odpadów grozi kara do 500 tys. zł oraz nawet 5 lat więzienia.

 

KAS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek