• 1
  • 2
środa, 17 marzec 2021 15:28

Konferencja 17.03 – nowe obostrzenia w całej Polsce. Od kiedy?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

„Trzecia fala przyrasta i przyspiesza” – powiedział minister zdrowia podczas konferencji, która odbyła się 17.03.2021. Konferencja 17.03 przyniosła najważniejszą informację – nowe obostrzenia w całej Polsce będą obowiązywały już od najbliższego weekendu.

Na dzisiejszej (17.03) konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w związku z dużym przyrostem zakażeń wydano polecenie dotyczące przyspieszonego przekształcania łózek z normalnej infrastruktury na infrastrukturę covidową.

Konferencja 17.03 – ogólnopolskie obostrzenia

Minister Niedzielski dodał, że mutacja brytyjska jest główną przyczyną przyspieszenia pandemii. Podczas swojego przemówienia poinformował, że regionami najbardziej dotkniętymi jest region warmińsko-mazurski, województwo mazowieckie oraz województwo pomorskie. Czwartym województwem jest zaś województwo lubuskie.

„Analizy wykazują, że sytuacja w innych województwach na tyle się pogarsza, że decyzje o kolejnych restrykcjach będą miały charakter ogólnopolski. Nie mamy już przestrzeni do wprowadzenia obostrzeń regionalnie” – mówił minister zdrowia.

Czego będą dotyczyły nowe obostrzenia w całej Polsce? Zamknięte zostaną hotele, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny, sauny, solaria oraz obiekty sportowe. Zostanie również ograniczona działalność galerii handlowych. Nowe obostrzenia to również powrót do trybu nauki zdalnej dla klas 1-3 szkół podstawowych.

Nowe obostrzenia w całej Polsce. Od kiedy i do kiedy?

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że restrykcje będą obowiązywały od 20 marca do 9 kwietnia. Jeśli jednak sytuacja w tym okresie będzie ulegała pogorszeniu, wtedy rząd podejmie kolejne kroki, jakimi będzie pełny lockdown w całej Polsce.

Adam Niedzielski dodał również, że martwiąca jest także mobilność ludzi, czyli intensywność ich przemieszczania się. W związku z tym zaapelował do wszystkich pracodawców, aby w miarę możliwości kierowali swoich pracowników do pracy zdalnej. 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.