• 1
  • 2
środa, 17 marzec 2021 16:09

Podlaskie żubry w oku kamery – vloger nagrał przepiękny film! [WIDEO]

Napisała
Źródło: YouTube / Kołem się toczy Źródło: YouTube / Kołem się toczy

Vloger, który prowadzi popularny kanał podróżniczy na YouTube, postanowił spełnić swoje marzenie i zobaczyć żubry na własne oczy, a także uchwycić je okiem kamery. W tym celu udał się na Podlasie i nagrał przepiękny film z tymi majestatycznymi zwierzętami w roli głównej. Obejrzyj koniecznie!

Karol Werner, bloger i vloger, prowadzący na YouTube kanał podróżniczy „Kołem się toczy”, postanowił wyjechać na Podlasie w celu poszukiwania stada żubrów. Co skłoniło go do wyprawy właśnie w te rejony?

„Żubra chciałem zobaczyć już od baaaardzo dawna. Natomiast blisko 3 lata temu pojawił się w mojej głowie pomysł odwiedzenia Podlasia zimą celem poszukania żubrów i nagrania o żubrach filmu. Jako, że najlepszym okresem do obserwacji dziko żyjących żubrów jest zima, to też ciężko było mi się zebrać w sobie i pojechać na Podlasie w tym okresie. Sami rozumiecie - nie mam sań i reniferów żeby na Podlasie dojechać (eh te podlaskie żarciki :D). No ale przez deficyt podróży ostatnimi czasy w końcu się zmobilizowałem (było łatwiej po zrobieniu prawka :D) no i pojechałem hen na daleką północ celem znalezienia żubrów. Ale tych dzikich żubrów oczywiście! Żadne tam zagrody mnie nie interesują. No i po 2 tygodniach poszukiwań powstał taki oto właśnie film” – pisze Karol Werner pod swoim filmem umieszczonym na YouTube.

żubry 5

Jak opowiada sam vloger z kanału „Kołem się toczy”, aby powstał jego film, musiał poświęcić sporo czasu na poszukiwanie informacji i ciekawostek o żubrach. Jeszcze więcej pracy zajęło mu odszukanie odpowiedniej lokalizacji, gdzie mógłby spotkać te zwierzęta. Trud się opłacił – stado żubrów zostało namierzone i uwiecznione na filmie. Dzięki ujęciom z drona udało się uchwycić również te zwierzęta chodzące po polach we wsi Kotówka koło Hajnówki.

żubry 2

Film Karola Wernera nie dość, że cieszy oko przepięknymi scenami, to na dodatek edukuje. Dowiemy się z niego m.in. ile żubrów jest w naszym kraju i w jaki sposób się je liczy, kiedy spotkanie z żubrem jest najbardziej prawdopodobne, pokazane są ślady zostawiane przez te zwierzęta, jest też trochę informacji o historii żubrów, przedstawiona jest również Puszcza Augustowska. Zapraszamy do oglądania – warto!

Źródło: YouTube / Kołem się toczy

Media

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek