• 1
  • 2
środa, 17 marzec 2021 20:01

Czy miejski basen zostanie otwarty bez względu na nowe obostrzenia?

Napisała

Basen, który znajduje się w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, po rocznej przerwie na remont, już jutro (18 marca) miał wznowić swoją działalność. Ogłoszone na dzisiejszej konferencji prasowej nowe obostrzenia przewidują jednak zamknięcie wszystkich pływalni w całej Polsce już od 20 marca. Czy w związku z tym augustowski basen zostanie otwarty? Sprawdziliśmy to!

Jak poinformował nas dyrektor CSiR, pan Paweł Głowacki, koszt remontu wyniósł około 650 tysięcy złotych. Co zmieniło się na miejskim basenie? Jakie prace zostały wykonane?

„Najważniejszą rzeczą podczas remontu basenu była wymiana starej, słabo działającej centrali wentylacyjnej, która służy do osuszania oraz ogrzewania krytych basenów. Jeśli wentylacja jest nieskuteczna, pojawia się zjawisko duszności, zaparowania ścian, zawilgocenia. Nasza nowa centrala wentylacyjna zapewni komfort osobom korzystającym z basenu, dostarczy odpowiednią ilość świeżego powietrza i ciepła” – mówi pan dyrektor.

„Drugą nową rzeczą na naszym basenie jest zainstalowanie nowoczesnego systemu kasowego, co niewątpliwie usprawni prace pań kasjerek. Personel został przeszkolony i już jest gotowy do pracy. Zrobiłem rekonesans, jeśli chodzi o ceny biletów. Na naszej stronie można znaleźć nowy cennik i przyznam, że dotychczasowy posiadał wiele mankamentów. Obecnie przy ustaleniu ceny biletu czy karnetu bierzemy pod uwagę porę dnia, w której osoby korzystają z basenu, uwzględniliśmy liczne bonusy, rabaty i zniżki. Dla przykładu powiem, że bardzo drogie były bilety jednorazowe, bo ich cena wynosiła 15 złotych. To było niepopularne i nieopłacalne. Teraz są zmiany na korzyść klienta, więc odsyłam na stronę, gdzie z tymi zmianami można się szczegółowo zapoznać” – informuje pan Głowacki.

„Mamy również nowy tor dla dzieci, który będzie rozkładany w weekendy” – dodaje dyrektor CSiR.

Pan Paweł Głowacki, jak sam mówi, jest bardzo zaangażowany w swoją pracę. Dwukrotnie w swojej zawodowej karierze pełnił funkcję koordynatora przy budowie basenów, ma rozległe kontakty, wdraża swoje pomysły.

„Obiekt ma około 20 lat i ktoś, kto był tutaj przed remontem, z pewnością zauważy zmiany. Teraz pływalnia jest odświeżona, kolor błękitny dodaje jej uroku, jest po prostu bardzo ładna, no i oczywiście funkcjonalna. Wprowadziłem wieszaki na klapki, czekam na dostawę słupków startowych. Będziemy wciąż udoskonalać nasz basen” – dodaje nasz rozmówca.

Na jutro było planowane otwarcie augustowskiej pływalni, jednak rząd ogłosił nowe obostrzenia, które od 20 marca nakazują zamknięcie basenów w całej Polsce. Czy pomimo tego augustowski obiekt zostanie udostępniony na te dwa dni użytkownikom? Jeśli dojdzie do otwarcia, to czy będzie ono uroczyste, z udziałem burmistrza, gości itp.?

„Niezależnie od wszystkiego jutro otwieramy i w czwartek oraz piątek wszyscy mogą korzystać z basenu. Co będzie w sobotę, nie wiem. Czekamy na rozporządzenie, którego na razie nie ma. Członkowie kadry narodowej (dzieci i młodzież), którzy z automatu należą do Polskiego Związku Pływackiego, mogą trenować do woli. Czyli dzieci z licencją PZP będą pływać u nas na basenie” – informuje pan dyrektor.

„Jeśli chodzi o otwarcie, to nie rozsyłałem zaproszeń. Pan burmistrz jest gospodarzem miasta, więc w każdej chwili może nas odwiedzić, niekoniecznie kontrolując, ale również świętując z nami. Spodziewam się jutro dużego zainteresowania mieszkańców możliwością popływania w pięknym basenie” – kończy naszą rozmowę pan Głowacki.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek