• 1
  • 2
poniedziałek, 22 marzec 2021 13:00

Prędkość pod kontrolą augustowskich policjantów

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W minioną sobotę mundurowi, na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

W minioną sobotę, na terenie całego powiatu augustowskiego, policjanci z „drogówki" przeprowadzili kaskadowe pomiary prędkości. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności przestrzeganie przez kierowców limitów dozwolonych prędkości. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tak zwaną "prędkością bezpieczną", przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. W trakcie przeprowadzonych działań na terenie naszego powiatu policjanci skontrolowali 71 pojazdów. Ujawnili w sumie 42 przekroczeń prędkości.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek