• 1
  • 2
wtorek, 23 marzec 2021 10:09

Podsumowanie petycji "TAK dla drogi ekspresowej SUWAŁKI - AUGUSTÓW – BIAŁYSTOK"

Napisane przez RED

Przez niespełna 2 miesiące trwania akcji, pod petycją #EkspresowePodlaskie podpisało się aż 5653 mieszkańców Województwa Podlaskiego. Lista podpisów liczy 218 stron, a jej zwój ponad 45 metrów. Jest to bardzo duża liczba, która świadczy o wielkim zaangażowaniu mieszkańców, w szczególności regionu suwalskiego, augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego i białostockiego, za co serdecznie dziękujemy. Niesamowity odzew mieszkańców potwierdza potrzebę i istotę budowy trasy ekspresowej z Białegostoku do Suwałk w wariancie przez Augustów.


 Ten odcinek pozwoliłby połączyć dwa międzynarodowe korytarze komunikacyjne Via Balticę i Via Carpatię oraz skomunikować całe województwo. Byłaby to pierwsza w historii ekspresówka (2+2) przebiegająca w całości przez Województwo Podlaskie. Trasa zapewniłaby komfort oraz bezpieczeństwo podróżowania, ułatwiłaby mieszkańcom pracę, naukę i studia, a także pozwoliła na łatwiejszy i szybszy dostęp do urzędów, instytucji, szpitali czy obiektów handlowo-usługowych. Należy również pamiętać o ekologii i ochronie środowiska, a wariant trasy przez Augustów pozwoliłby na "przebicie się" przez Biebrzański Park Narodowy w jego najwęższym punkcie. Zdecydowanie droga ekspresowa Białystok – Augustów – Suwałki to wielka korzyść dla całego Województwa Podlaskiego.
 
Po zakończeniu konferencji zaprezentowaliśmy zwój 5653 podpisów o długości ponad 45 metrów oraz udaliśmy do Urzędu Miasta w Suwałkach, aby poprosić pana Prezydenta Suwałk - Czesława Renkiewicza o złożenie podpisu pod petycją. Prezydent nie mógł pojawić się osobiście, ale otrzymaliśmy informację z biura prezydenta, że pan Czesław Renkiewicz poparł naszą inicjatywę i podpisał się pod petycją #EskpresowePodlaskie, za co bardzo dziękujemy.
 
Ogromnie dziękujemy wszystkim mieszkańców Województwa Podlaskiego za wielkie zaangażowanie i każdy podpis. W najbliższym czasie petycja zostanie złożona w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Mamy nadzieję, że wzorem naszych wcześniejszych petycji, ta również spotka się z pozytywnym odbiorem, a droga ekspresowa Białystok – Augustów – Suwałki zostanie zrealizowana.


 Inicjatorzy petycji i akcji #EkspresowePodlaskie,

Piotr Wasilewski, Grzegorz Izbicki, Piotr Rydzewski, Damian Izbicki
 
 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek