• 1
  • 2
czwartek, 25 marzec 2021 15:43

W Augustowie będą nowe defibrylatory

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Osiem nowych defibrylatorów ma się pojawić w Augustowie do końca kwietnia br. Sprzęt pochodzi z projektu budżetu obywatelskiego, zgłoszonego przez Augustowską Grupę AE, a wybranego przez mieszkańców miasta w 2019 roku.

Nowe defibrylatory są już kupione i czekają na zamontowanie. Aby tak mogło się stać, muszą być jednak wydane stosowne zgody. Gdy formalności dojdą do skutku, defibrylatory pojawią się na stadionie miejskim, w parku przy szkole muzycznej, przy amfiteatrze, przy placu zabaw na błoniach nad rzeką Nettą, na basenie, w miejskim domu kultury, na plaży Bielnik oraz na budynku komunalnym przy ulicy 3 Maja 25. Nowy sprzęt będzie można zlokalizować za pomocą interaktywnej mapy umieszczonej na stronie www.ratujmyzsercem.pl.

Całkowity koszt projektu to 95 tysięcy złotych. Jego celem jest podniesienie bezpieczeństwa augustowian. Ze sprzętu będzie mógł skorzystać każdy. Jest to proste, ponieważ urządzenie samo instruuje użytkownika, jak ma postępować w przypadku np. nagłego zatrzymania krążenia.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.