• 1
  • 2
poniedziałek, 29 marzec 2021 12:30

Zatrzymani na podwójnym gazie

Napisane przez KM
Fot. KPP w Augustowie Fot. KPP w Augustowie

Tylko w miniony weekend, augustowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 38-letni kierowca opla. Badanie alkomatem wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Tylko w miniony weekend, na terenie powiatu augustowskiego, policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów w piątek przed 15. Funkcjonariusze na jednej z ulic w centrum miasta zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który prowadził pojazd bez włączonych świateł mijania. Badanie alkomatem 56-latka wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Natomiast w niedzielny poranek, policjanci na ternie gminy Augustów zatrzymali do kontroli również kierującego oplem. Mundurowi już na początku rozmowy wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Podczas sprawdzania 38-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Kolejny kierowca z gminy Augustów, który zdecydował się usiąść za kierownicę "na podwójnym gazie" to 31-letni kierowca audi. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna prowadził mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Kierowcy posiadający uprawnienia do kierowania stracili prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

KPP w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.