• 1
  • 2
poniedziałek, 29 marzec 2021 15:29

Przedstawiła fałszywe dokumenty. Dostała zakaz wjazdu do kraju

Napisane przez KZ
POSG POSG

Minionej doby funkcjonariusze z Placówki SG w Krynkach zatrzymali obywatelkę Białorusi, która przedstawiła do kontroli fałszywe dokumenty.

Wczoraj (25.03.2021 r.) patrol Straży Granicznej w ramach prowadzonej  kontroli legalności pobytu w Kruszynianach wylegitymował obywatelkę Białorusi. Kobieta do kontroli oprócz paszportu i wizy przedstawiła umowę o pracę wraz z oświadczeniem o powierzeniu wykonywania pracy. Podczas sprawdzania w systemach teleinformatycznych okazało się, że oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy zarejestrowane jest na innego cudzoziemca. W związku z powyższym funkcjonariusze skontaktowali się z Powiatowym Urzędem Pracy w Siedlcach, gdzie potwierdzili fałszerstwo oświadczenia. Również umowa o pracę została wystawiona przez fikcyjną firmę.

Wobec 49-letniej obywatelki Białorusi wszczęto postępowanie administracyjne, które zakończyło się cofnięciem wizy oraz wydaniem decyzji zobowiązującej ją do powrotu z rocznym zakazem wjazdu. Ponadto decyzją sądu kobieta została ukarana grzywną w wysokości 400 zł.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek