• 1
  • 2
czwartek, 01 kwiecień 2021 16:59

Po weekendzie koniec restrykcji

Napisała

Prawdopodobnie już po najbliższym weekendzie będą znoszone restrykcje związane z ptasią grypą w Augustowie. Czy to znaczy, że sytuacja jest już opanowana?

Zakazy zbliżania się do brzegów Netty oraz dokarmiania ptaków obowiązują od 22 lutego. Wtedy bowiem w Augustowie u padłego łabędzia został stwierdzony pierwszy przypadek niezwykle zjadliwego wirusa ptasiej grypy. Powiatowy lekarz weterynarii, pan Marek Pirsztuk, zapewnia jednak, że sytuacja wygląda już dużo korzystniej, dlatego najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu restrykcje będą zdejmowane.

W ostatnim czasie u dwóch kolejnych martwych łabędzi nie stwierdzono obecności wirusa. U łącznie ośmiu padłych ptaków tylko u dwóch próby okazały się dodatnie. Weterynarz twierdzi, że sytuacja wydaje się być opanowana i jeśli taki stan utrzyma się przez najbliższe dni, to będzie można znieść obowiązujące zakazy. Znikną również tablice umieszczone na drogach wjazdowych do Augustowa, informujące o tym, że na terenie miasta występuje ptasia grypa.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek