• 1
  • 2
piątek, 02 kwiecień 2021 11:41

Podlaska załoga dwukrotnie na podium

Napisane przez RED

Załoga PŻKS DŻYGIT BOATSHOP w miniony weekend wzięła udział w pierwszych zawodach sportowych w tym sezonie żeglarskim, które odbyły się na akwenie Jeziora Wdzydze w Borsku położonym na Kaszubach w województwie pomorskim. W ramach zawodów rozegrane zostały podwójne regaty rangi Grade 5 w matchracingu żeglarskim (pojedynki załóg jeden na jeden) z cyklu Polish Match Tour - Sailing World Cup, które są zaliczane rankingu światowego. Warto podkreślić, że były to jedne z pierwszych regaty match racingowych na świecie w tym roku.

Podlaska załoga startowała w ramach przygotowań do Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej 2021 w nowym składzie oraz zupełnie nowym ustawieniu, co pozwalało zakładać słabszy występ dżygitów. Tym większym zaskoczeniem jest wywalczenie dwukrotnie 3 miejsca w doborowej obsadzie.
Dwukrotnie pierwsze miejsce w regatach zajął świetnie dysponowany Piotr Małecki z warszawskiej Sztorm Grupy przed Aleksem Michalskim z gdańskiego PG Racing. Oba Kluby będą konkurować z PŻKS DŻYGIT BOATSHOP w Ekstraklasie w nadchodzącym sezonie.

DŻYGIT BOATSHOP sailig team reprezentowali: Tomasz Kulesza (ster), Robert Dąbrowski (taktyk) i Adam Konecki (trymer).

Występ Podlasian należy uznać za dobry prognostyk zbliżającej się Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Pomimo zmiany składu i ustawienia na jachcie załodze udało się wywalczyć dobre 3 miejsca, które kapitan drużyny przyjął z dużym niedosytem.

Kolejne regaty z udziałem DŻYGIT Boatshop sailing team o Puchar Prezesa PZŻ odbędą się 16-18.04.2021 r. w Rynie na Jeziorze Bocznym.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek