• 1
  • 2
wtorek, 06 kwiecień 2021 12:59

Czeczeni zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy naszego państwa

Napisała
POSG POSG

W piątek (02.04.2021 r.) około drugiej w nocy funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali piętnaście osób za przekroczenie polsko – białoruskiej granicy wbrew przepisom.

Patrolujący granicę funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku ujawnili na pasie drogi granicznej ślady wskazujące na nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi do Polski przez grupę osób. W wyniku podjętych działań około 400 metrów od granicy państwa funkcjonariusze zatrzymali 15 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej (4 kobiety, 4 mężczyzn, 7 osób nieletnich), którzy przekroczyli granicę polsko – białoruską wbrew przepisom. Po wykonaniu niezbędnych czynności 14 cudzoziemców decyzją sądu zostało umieszczonych w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie oraz 1 osoba w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

W 2020 roku  funkcjonariusze Podlaskiego  Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 24 grupy nielegalnych migrantów, w sumie 157 osób.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot