• 1
  • 2
środa, 07 kwiecień 2021 15:19

Kapryśna aura

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Chociaż pierwszy dzień wiosny oficjalnie już za nami, to w praktyce wiosennej pogody cały czas nie możemy jednak uświadczyć. Synoptycy z IMGW kolejny raz przewidują niekorzystne, typowo zimowe zjawiska, które w najbliższym czasie mają nawiedzić region. Wydano ostrzeżenie!

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie 1 stopnia, które dotyczy możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska jakim jest oblodzenie.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu lub krupy śnieżnej, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Temperatura minimalna przy gruncie do -5°C” – możemy przeczytać w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obejmuje swoim zasięgiem wszystkie powiaty województwa podlaskiego i jest ważne od godziny 20:00 dnia 07.04.2021 do godziny 08:00 dnia 08.04.2021. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych niekorzystnych warunków atmosferycznych to 70 procent.

Źródło: IMGW

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot