• 1
  • 2
czwartek, 08 kwiecień 2021 12:47

Wypadek dwóch busów. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

Napisane przez AK
KPPSP w Augustowie KPPSP w Augustowie

7 kwietnia 2021 r. o godz. 17:07 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie otrzymało informację o wypadku drogowym na drodze gminnej w miejscowości Dulkowczyzna Gmina Lipsk.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej zastano na skrzyżowaniu dróg gminnych dwa rozbite samochody typu Bus. Pojazdami podróżowało w sumie sześciu mężczyzn. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego uwięzionego mężczyzny przy pomocy narządzi hydraulicznych, wydobyciu go z pojazdu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez prowadzenie zewnętrznego masażu serca i wentylacji przy pomocy worka AMBU. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Pozostałymi poszkodowanymi zajęli się ratownicy z Zespołów Ratownictwa Medycznego. Na zakończenie działań z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe oraz plamę oleju. W akcji udział brały trzy zastępy ZRM, śmigłowiec LPR, Policja, zastępy straży pożarnej z JRG Augustów, JRG Sokółka, Posterunek w Dąbrowie Białostockiej, OSP Lipsk oraz OSP Bartniki.

Opracował asp. Andrzej Kaczan
Zdjęcia mł bryg. Sławomir Wirkowski

Źródło: KPPSP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.