• 1
  • 2
czwartek, 08 kwiecień 2021 14:28

Uwierzyła oszustowi. Straciła ponad 7 tysięcy złotych

Napisała
KPP Kolno KPP Kolno

Oszuści internetowi stosują różne metody, aby w szybki sposób wyłudzić pieniądze. Tym razem ofiarą oszustów padła kolnianka. Kobieta straciła ponad 7 tysięcy złotych. 27-latka uwierzyła w historię oszusta, który podał się za pracownika banku i poinformował, że środki na jej koncie wymagają dodatkowej ochrony.

Przestępcy posługują się różnymi metodami, aby wyłudzić pieniądze. Wczoraj do kolneńskiej Policji wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która straciła ponad 7 tysięcy złotych. Do 27-letniej mieszkanki powiatu kolneńskiego, na jej numer telefonu komórkowego, zadzwonił meżczyzna podający się za pracownika banku. Podczas prowadzonej rozmowy, mężczyzna poinformował, że środki na jej koncie wymagają dodatkowej ochrony przed nieautoruzowanymi przelewami. Aby jednak dodatkowa ochrona mogła zostać uruchomiona, kobieta po zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej, musiała zaakceptować przelewy środków ze swojego konta. Kolejnego dnia, po włączeniu dodatkowej ochrony, pieniądze miały wrócić na jej rachunek bankowy. Zanim kolnianka zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, zaakceptowała cztery przelewy ze swojego rachunku, tracąc tym samym ponad 7 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Bezwzględnie należy zweryfikować tożsamość dzwoniącej osoby oraz cel kontaktu. Nie należy również ulegać namowom rozmówcy o zainstalowanie na swoim telefonie, tablecie czy komputerze jakichkolwiek programów czy aplikacji. Warto być czujnym i ostrożnym, aby nie dochodziło do takich sytuacji.

Źródło: KPP Kolno

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.