Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 12 kwiecień 2021 15:33

Xbox Series S w augustowskim kinie Iskra

Napisała

Od ponad roku pandemia paraliżuje coraz to nowe gałęzie naszego życia. Wiele obiektów sportowych, lokali gastronomicznych, teatrów czy kin nie może świadczyć swoich usług. Niektórzy przedsiębiorcy próbują znaleźć sposób na zagospodarowanie wolnego czasu, nie łamiąc jednocześnie zasad wytyczanych obostrzeniami.

Kino Iskra w Augustowie zaproponowało swoim widzom interesującą ofertę. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, postanowiliśmy pozmawiać o tym z kierownikiem obiektu, panem Rafałem Grynaszem.

„Nie mogę prowadzić działalności kinowej, dlatego zaproponowałem widzom inny rodzaj rozrywki, mianowicie gry na konsoli Xbox Series S. Propozycja ta polega na tym, że rodziny albo indywidualne osoby mogą wynająć salę kinową i skorzystać z nowoczesnej konsoli obsługującej cyfrowe wersje gier komputerowych” – informuje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że z tego typu konsoli zaczęto korzystać we wrześniu ubiegłego roku. Jest to pełnoprawna konsola nowej generacji o bardzo szybkim dysku SSD. Jest słabsza np. od  Xboxa Series X, ale dzięki przystępnej cenie ma dużą szansę zaistnieć na rynku. W opinii znawców tej materii konsola jest udanym i godnym polecenia egzemplarzem, na którym można grać w nowe gry, w całkiem zadowalającej grafice.

Kierownik augustowskiego kina Iskra wyjaśnia w jaki sposób można w sali kinowej grać na konsoli.

„Obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób i my tej zasady przestrzegamy. Nasi klienci muszą nosić maseczki, zachowywać dystans oraz dezynfekować dłonie. W sali najczęściej znajdują się rodzice z dziećmi, ale odwiedzają nas również osoby 20- czy 30-letnie” - opowiada nasz rozmówca.

„Jeśli chodzi o ceny wynajmu sali kinowej, to za pierwszą godzinę klienci płacą 100 złotych, a za kolejne godziny po 50 złotych. Chociaż zainteresowanie naszą propozycją nie jest może zbyt duże, jednak jest to pewna alternatywa, którą warto wziąć pod uwagę w tych trudnych pandemicznych czasach”.