Wydrukuj tę stronę
wtorek, 13 kwiecień 2021 13:44

Dostali się do naszego kraju nielegalnie. Zostali ujęci

Napisane przez KZ
POSG POSG

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy dostali się do naszego kraju nielegalnie.

W niedzielę (11.04.2021 r.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach do kontroli drogowej zatrzymali samochód, którym podróżował obywatel Gruzji. Jak się okazało 29-letni mężczyzna przekroczył granicę z Niemiec do Polski wbrew obowiązującym przepisom i nie posiadał dokumentów uprawniających go do pobytu w naszym kraju. Dodatkowo podczas dalszych czynności stwierdzono, że figuruje on w bazach danych jako osoba niepożądana w krajach Strefy Schengen.

Z kolei tego samego dnia w nocy patrolujący granicę funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy ujawnili na pasie drogi granicznej ślady wskazujące na przekroczenie polsko- białoruskiej granicy wbrew przepisom przez jedną osobę. W wyniku podjętych działań około 3 km od drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy funkcjonariusze zatrzymali sprawcę nielegalnego przekroczenia granicy. 22-letni mężczyzna narodowości kurdyjskiej nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium Polski.

Obaj cudzoziemcy decyzją sądu zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Źródło: POSG