• 1
  • 2
środa, 14 kwiecień 2021 13:19

Wnuczek wyrzucił swoją babcię z balkonu. Rodzina wydała oświadczenie

Napisała
Google Maps Google Maps

Dnia 8 kwietnia doszło do prawdziwej tragedii. 79-letnia suwalczanka została wyrzucona z balkonu przez własnego wnuczka. Kobieta niestety nie przeżyła upadku. Rodzina wystosowała oświadczenie. Zostało ono upublicznione, które zostało upublicznione w Internecie. Podajemy pełną treść pisma.

Staruszka została wyrzucona przez balkon na drugim piętrze bloku mieszczącego się przy ulicy Nowomiejskiej w Suwałkach. Nagranie z kamery osiedlowego monitoringu pokazuje dokładnie moment, w którym 25-latek wynosi swoją babcię na rękach na balkon, po czym przerzuca ją przez barierkę i upuszcza. Jak się okazało, ten krótki, ale wstrząsający film, jest jedynym dowodem w toczącym się przeciwko mężczyźnie śledztwie. Całą sprawą zajmuje się suwalska prokuratura, która nakazała aresztowanie 25-latka na trzy miesiące, a także postawiła mu zarzut zabójstwa. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W związku z tym, że po publikacji informacji na temat zbrodni oraz wycieku do sieci nagrania z monitoringu, w Internecie zawrzało. Oskarżenia, które były kierowane w stronę 25-latka sprowokowały do wydania przez adwokata, który reprezentuje oskarżonego, stosownego oświadczenia. Rodzina mężczyzny również apeluje do komentujących oraz do prasy.

Pełna treść oświadczenia

„Działając w imieniu rodziców mężczyzny podejrzanego o dokonanie w dniu 8 kwietnia 2021 roku zabójstwa poprzez wyrzucenie przez balkon 78-letniej kobiety, jako jego obrońca w toczącym się postępowaniu karnym, apeluję o zaprzestanie naruszania dóbr osobistych członków rodziny w postaci godności osobistej i dobrego imienia.

Rodzina jest pogrążona w żałobie i odczuwa głęboki smutek w związku z tragicznymi wydarzeniami zeszłego tygodnia. Podejrzany od wielu lat zmaga się ze schizofrenią paranoidalną i był w związku z tym wielokrotnie hospitalizowany i leczony farmakologicznie. Decyzją lekarza psychiatry mężczyzna opuścił szpital psychiatryczny w dniu 1 kwietnia 2021 roku, po 1,5-miesięcznym pobycie.

Pojawiające się w mediach, głównie społecznościowych, informacje i komentarze, insynuujące m.in., iż podejrzanym kierowały motywy ekonomiczne bądź, że zachowanie mężczyzny mogło być wynikiem błędów wychowawczych, są niesprawiedliwe i dalece krzywdzące dla najbliższej rodziny, która od czasu diagnozy towarzyszy podejrzanemu w trudnych zmaganiach z chorobą.

Apeluję w związku z tym o empatię oraz wstrzymanie osądów do czasu zakończenia postępowania karnego i podjęcia ostatecznego rozstrzygnięcia w sprawie przez uprawnione do tego organy, a także o niestosowanie gróźb linczu na podejrzanym.

Zwracam się także z prośbą o nierozpowszechnianie nagrania z monitoringu zabezpieczonego w przedmiotowej sprawie – nagranie to stanowi materiał dowodowy objęty tajemnicą postępowania przygotowawczego i zostało rozpowszechnione bezprawnie”.

Gruby Benek
Taekwondo