• 1
  • 2
czwartek, 15 kwiecień 2021 10:19

I LO im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie zajęło III miejsce w konkursie „zesPOLeni”!

Napisane przez PD

W konkursie edukacyjnym, którego celem było zaangażowanie młodzieży do poszukiwania obszarów i wątków, które świadczą o pozytywnym wpływie Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Lichtenstein stanęło aż 50 zespołów z całej Polski! Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu powyższego tematu w formie filmu/materiału filmowego w języku angielskim z polskimi napisami. Na podium znalazła się także jedna ze szkół w Augustowie!

Jury miało dużo pracy – aby wyłonić zwycięzcę należało zapoznać się z 50 nadesłanymi materiałami filmowymi, a każdy z nich trwał od 3 do 4 minut. Filmy oglądane były wielokrotnie i analizowane pod wieloma aspektami. Dzięki temu udało się podjąć jednomyślną decyzję. W konkursie nagrodzone zostały następujące zespoły:

I miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim,
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu,
III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie,
IV miejsce – Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Wyróżnienia otrzymały także poniższe szkoły:

• II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy,
• I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku,
• II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

Każdy z laureatów otrzyma voucher na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów Decathlon. Nagrody powędrują również do szkół delegujących zwycięskie zespoły. Jednocześnie z przykrością informujemy, że wizyty studyjne w Norwegii i Krakowie zostały odwołane ze względu na stale pogarszającą się sytuację epidemiologiczną. Laureaci konkursu otrzymają dodatkowe nagrody zgodnie z zapisami regulaminu.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Wszystkie konkursowe filmy są dostępne na kanale YouTube.

 

źródło: Way to Say / Wrota Podlasia
oprac.: Paulina Dulewicz

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.