• 1
  • 2
czwartek, 15 kwiecień 2021 14:11

Wakacje i nowy rok szkolny. Minister zdradza szczegóły

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Czy będą możliwe wyjazdy na wczasy i pobyty w miejscowościach wypoczynkowych? Czy zbliżający się wielkimi krokami sezon urlopowy przebiegnie w tym roku w normalnych warunkach? Czy Polacy będą mogli wyjechać na upragniony odpoczynek? A co z nowym rokiem szkolnym? Czy dzieci i młodzież wrócą do nauki stacjonarnej? Minister zdrowia uchylił rąbka tajemnicy.

Wakacje i nowy rok szkolny „po staremu”?

Minister zdrowia Adam Niedzielski, wypowiadając się dla tygodnika „W sieci” zdradził, jakie są przewidywania odnośnie nadchodzących wakacji oraz nowego roku szkolnego. W jego ocenie podczas tegorocznego sezonu urlopowego będziemy „wracali do normalnego funkcjonowania”.

Jeśli zaś chodzi o nowy rok szkolny, to według ministra od września uczniowie powinni móc wrócić już do nauki stacjonarnej. „Nowy rok szkolny powinien się rozpocząć normalnie od września” – powiedział Adam Niedzielski. Nie ma co ukrywać, że większość dzieci oraz nauczycieli czeka na ten moment z utęsknieniem.

Co z czwartą falą?

Minister zdrowia wypowiedział się również na temat ewentualnego nadejścia czwartej fali. Jest on do tego nastawiony bardzo optymistycznie. Stwierdził bowiem, że jeżeli czwarta fala się pojawi, nie będzie miała tak dużej skali jak poprzednie. Wszystko za sprawą realizowanemu przez cały czas programowi szczepień. Dzięki szczepionkom społeczeństwo osiągnie bowiem zbiorową odporność.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.