• 1
  • 2
piątek, 16 kwiecień 2021 12:17

Prowadził pod wpływem alkoholu i był poszukiwany

Napisane przez KM

Augustowscy policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.

Wczoraj przed 18, policjanci z augustowskiej drogówki na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował po użyciu alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 32-latek jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny, natomiast za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.