• 1
  • 2
poniedziałek, 19 kwiecień 2021 13:44

Skierowania na szczepienia dla wszystkich – znamy datę!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (19 kwietnia) premier Mateusz Morawiecki zdradził datę, kiedy to każdy dorosły Polak dostanie możliwość otrzymania e-skierowania na szczepienie przeciw Covid-19. Czy skierowania na szczepienia dla wszystkich pojawią się w najbliższym czasie, czy trzeba będzie jeszcze długo na nie czekać?

Konferencja prasowa premiera 19.04.21

Dzisiejsza konferencja prasowa premiera odbyła się w punkcie szczepień powszechnych w Legnicy. Tam Mateusz Morawiecki był z wizytą i stamtąd właśnie przemawiał do mediów. Podał datę pojawienia się skierowania na szczepienia dla wszystkich, wyraził również nadzieję, że Polacy będą chcieli przyjmować preparat. Zapewniał, że skuteczność szczepionek widać dokładnie na przykładzie Wielkiej Brytanii, gdzie w tej chwili obserwuje się gwałtowny spadek liczby zachorowań. Tam fala zdecydowanie osłabła i polski rząd chce doprowadzić do podobnego scenariusza. Dlatego też w całym kraju powstają punkty szczepień powszechnych, aby móc sprawniej i szybciej wyszczepiać jak największą liczbę osób.

Skierowania na szczepienia dla wszystkich - data

Najważniejszym punktem dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego było podanie daty, kiedy to każdy pełnoletni obywatel będzie mógł otrzymać skierowanie na szczepienie.

„Chcemy spowodować, żeby do 10 maja każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie, tak aby najpóźniej do sierpnia, a może nawet wcześniej, każdy mógł zostać zaszczepiony, jeśli będzie chciał” – powiedział podczas swojego wystąpienia szef rządu.

Dzięki powstaniu dodatkowych punktów szczepień powszechnych, rosnącej liczbie szczepionek, które spływają do Polski oraz rozszerzeniu listy zawodów medycznych uprawnionych do kwalifikacji i podania szczepionki, walka z koronawirusem ma zdecydowanie nabrać tempa. Dzięki temu możliwe będzie również odmrażanie gospodarki oraz jak najszybszy powrót do normalności.

Gruby Benek
Taekwondo