• 1
  • 2
poniedziałek, 19 kwiecień 2021 15:40

Posiadasz nieruchomość? Miej się na baczności – możesz zapłacić nawet 10 tysięcy złotych mandatu!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Z dniem 10 kwietnia 2021 roku w życie weszła nowelizacja taryfikatora mandatów. Sporo zmian, jakie się pojawiły, mogą dotknąć m.in. właścicieli nieruchomości oraz zarządców nieruchomości. Za niedopełnienie pewnych obowiązków będzie można słono zapłacić. Sprawdź, za co dostaniesz najwyższy mandat.

Rząd podniósł wysokość wielu mandatów. Większą karę mogą zapłacić np. właściciele czy opiekunowie psów, którzy nie dopilnują wymagań związanych z bezpiecznym wyprowadzaniem czworonoga. Po kieszeni mogą także dostać właściciele oraz zarządcy nieruchomości. W jednym przypadku kara może być naprawdę dotkliwa – 10 tysięcy złotych do zapłaty to bowiem spora kwota.

Jeśli więc masz w posiadaniu nieruchomość lub nią zarządzasz jesteś zobowiązany utrzymywać wokół niej porządek. Nie robisz tego? Grozi ci mandat od 50 złotych do 250 złotych.
Jeżeli właściciel nieruchomości komercyjnej lub przeznaczonej na taki użytek, jak również jej zarządca, ma obowiązek umieszczenia informacji o zakazie palenia, a tego nie zrobi, będzie musiał pozbyć się z portfela 100 złotych.

W przypadku, gdy na terenie swojej nieruchomości trzymamy zwierzęta, koniecznie musimy dopilnować odpowiedniego zabezpieczenia terenu, aby pupil nie wydostał się poza jego obręb. Musimy więc zainstalować ogrodzenie oraz zapewnić czworonogowi kojec. Niedopełnienie tych obowiązków równa się otrzymaniu mandatu w wysokości 250 złotych. W jeszcze gorszej sytuacji znajdą się osoby, których pies wykazuje agresję. Wtedy kara wzrasta do 500 złotych.

Jeśli posiadasz nieruchomość lub nią zarządzasz, a nie ma na niej numeru domu, twój portfel uszczupli się o 250 złotych. Najwyższy wymiar kary otrzymają zaś ci, którzy przy lub na budynku nie mają zainstalowanej skrzynki pocztowej. Taki mandat waha się bowiem od 50 złotych do nawet 10 tysięcy złotych!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.