Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 19 kwiecień 2021 15:48

Bareja wiecznie żywy

Napisała

Na sesji rady miasta, która odbyła się dnia 25 lutego, kierownik Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie poruszył temat donosów, jakie regularnie wpływały do sanepidu, a które dotyczyły rzekomego nieprzestrzegania reżimu sanitarnego na miejskim lodowisku. Podczas kontroli kierownik CSiR został ukarany mandatem w wysokości 200 zł. Karę zapłacił, ale ostatecznie postanowił odwołać się od decyzji. Na jakim etapie jest w tej chwili sprawa? Postanowiliśmy się tego dowiedzieć.

„Celowo przyjąłem mandat, żeby pokazać, że Bareja wiecznie żywy” – mówi pan Paweł Głowacki, dyrektor CSiR w Augustowie.

Na lodowisku była policja, był sanepid i te kontrole zakończyły się dla dyrektora mandatem nałożonym przez sanepid.

„Mimo że obostrzenia dotyczące zachowania się na lodowisku były wszystkim znane, a nawet często przypominane były przez mikrofon, a regulamin lodowiska był widoczny dla uczestników, nie wszystkie osoby korzystające z  obiektu miały maseczki. Zachowany był dystans między poszczególnymi osobami na lodowisku, pracownicy zwracali uwagę na konieczność posiadania maseczek, kontrolowana przez sanepid dokumentacja nie budziła zastrzeżeń” – informował nas w lutym dyrektor ośrodka.

Jednak sanepid wystawił dyrektorowi CSiR mandat w wysokości 200 złotych za to, że kilka osób nie zastosowało się do regulaminu lodowiska. Dyrektor Paweł Głowacki przyjął mandat, zapłacił wymaganą  kwotę, jednak uważa, że został on nałożony niesłusznie. Dnia 16 kwietnia sprawa mandatu została rozstrzygnięta przez Sąd Rejonowy w Augustowie.

„Prawomocnym wyrokiem sądu nałożony na mnie mandat został utrzymany w mocy prawa. Nie ma możliwości odwołania się od tej decyzji, nie ma możliwości anulowania mandatu. Gdybym nie przyjął tego mandatu od sanepidu, miałbym możliwość dochodzenia w sądzie, czy został on nałożony słusznie, czy niesłusznie. Jednak w momencie, gdy go przyjąłem, już nie miałem takiej możliwości. Dowiedziałem się natomiast, że od decyzji Sądu Rejonowego mogę odwołać się, o ile dobrze pamiętam, m.in. do Trybunału Konstytucyjnego, sądu europejskiego, czy sądu międzynarodowego. Nie będę się nigdzie odwoływał jednak przestrzegam, że jeżeli  ktoś czuje się niesłusznie ukarany, ale z jakiś powodów przyjmie mandat,  to sąd nie może go anulować, przynajmniej tak jest w moim przypadku” – mówi dyrektor CSiR w Augustowie.