• 1
  • 2
wtorek, 20 kwiecień 2021 11:18

Inicjatorzy petycji pojechali do Warszawy

Napisane przez RED

Za sprawą młodych społeczników z Suwałk petycja „Tak dla drogi ekspresowej Suwałki – Augustów – Białystok” trafiła już do głównej siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

„Petycja, którą podpisało aż 5654 mieszkańców z całego Województwa Podlaskiego trafiła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pragniemy przypomnieć, że petycja składa się z 218 stron, a ich zwój liczył aż 45 metrów” - mówi Piotr Rydzewski. „Mamy nadzieję, że podobnie jak w przypadku naszych poprzednich petycji, ta również spotka się z pozytywnym odbiorem. Aktualnie czekamy na odpowiedź od GDDKiA i nadal będziemy podejmować inicjatywy w ramach akcji #EkspresowePodlaskie” - dodaje Damian Izbicki, jeden z inicjatorów akcji.

„Petycję oraz nasze działania przedstawiliśmy także podlaskim parlamentarzystom. Zarówno z Podlaskim Zespołem Parlamentarnym, jak i Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad podjęliśmy współpracę, jesteśmy chętni do rozmów, spotkań oraz dalszych działań. Wszystko na rzecz mieszkańców naszego Regionu!” - zaznacza Piotr Wasilewski.

„Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wielkie zaangażowanie i mobilizację. Liczba podpisów pokazuje jak ważna dla całego województwa jest budowa ekspresówki przez Augustów. Jesteśmy przekonani, że wspólnie przybliżmy realizację tej trasy”. - podkreśla zaangażowany w akcję Grzegorz Izbicki.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.