• 1
  • 2
środa, 21 kwiecień 2021 17:32

"Teraz po prostu tracimy tylko czas..."

Napisała

Wokół tematu oświetlenia i budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Rajgrodzkiej powstała znaczna różnica zdań. Burmistrz Mirosław Karolczuk znalazł czas, aby w paru zdaniach odnieść się do  całego zamieszania. Obeszło się bez zbędnego czekania, pytań na piśmie i temu podobnych historii.

Najważniejsze pytanie: czy ulica Rajgrodzka jest ulicą powiatową, czy miejską?

„Jest to ulica powiatowa, więc jej rozbudowa o ścieżkę rowerową należy do zadań Powiatu Augustowskiego. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, pomimo, iż jest to zadanie Powiatu, zadeklarowałem partycypowanie w kosztach i dołożenie do tej inwestycji 1 miliona złotych, z czego się nie wycofuję. Moja deklaracja jest wciąż aktualna”.

Dlaczego pan starosta nie chce spotkać się z panem burmistrzem i porozmawiać na temat wspólnej inwestycji na ul. Rajgrodzkiej? Twierdzi, że spóźnił się Pan i na rozmowy jest już za późno, ponieważ dokumentacja jest już zamknięta.

„Nie wiem dlaczego pan starosta przyjął taką postawę i jest mi z tego powodu przykro. Racjonalność i gospodarność podczas planowania inwestycji to, moim zdaniem, bardzo ważne zasady. Zapraszaliśmy pana starostę do wspólnych rozmów, ale nie przyjął zaproszeń, więc wymieniamy się tylko pismami. Moja deklaracja zainwestowania w budowę ścieżki jest jednak wciąż aktualna. Pan starosta wybrał wariant, który jego zdaniem, jest najlepszy. My proponowaliśmy, aby za jednym razem wybudować ścieżkę, wymienić stare słupy i oświetlić zarówno ścieżkę, jak i drogę. Nasza propozycja została odrzucona. Myślę, że jedno wspólne spotkanie wraz ze specjalistami rozwiałoby wszelkie wątpliwości i razem realizowalibyśmy inwestycję na ul. Rajgrodzkiej. Teraz po prostu tracimy  tylko czas”.

W rozmowie z panią Magdaleną Sokołowską z działu inwestycji usłyszałam, że ma kontakt z  inżynierami, specjalistami, którzy są zdania, iż przeprojektowanie planów wciąż jest możliwe.

„Znam zdanie pani Sokołowskiej i w pełni się z nią zgadzam, ale decyzje nie zależą od nas. Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak, że powiat wybuduje ścieżkę pieszo-rowerową wraz z jej oświetleniem, a my jeszcze w tym roku na starych słupach założymy nowe wysięgniki i lampy ledowe, które oświetlą ulicę. W niektórych miejscach słupy są w bardzo złej kondycji i można by było je wymienić teraz, ale niestety nie ma takiej woli ze strony powiatu. Pewnie za kilka lat, podczas remontu ulicy, zostaną wymienione stare słupy”.

Jeden z radnych powiatowych dopatruje się w postawie pana starosty podtekstów politycznych. Co Pan o tym myśli?

„Nie wiem, czy jest to rozgrywka polityczna, ale myślę, że mieszkańcy wybrali nas na te stanowiska, żebyśmy wspólnie dbali o ich interesy”.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.