• 1
  • 2
czwartek, 22 kwiecień 2021 12:58

Wyprodukował ponad 7 tysięcy nielegalnych papierosów

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Suwałkach zabezpieczyli ponad 7 tysięcy papierosów domowej produkcji. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 8,5 tysięca złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Suwałkach ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Lipsk mogą znajdować się nielegalne papierosy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. W wtorek, kryminalni w domu 68-latka znaleźli 15 kartonowych pudełek, w których znajdowało się ponad 7 tysięcy papierosów domowej produkcji. Ponadto zabezpieczyli również maszynkę do nabijania papierosów i 150 gilz papierosowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 8,5 tysięca złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Za wyrabianie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.