• 1
  • 2
czwartek, 22 kwiecień 2021 15:48

Święto Dnia Ziemi w Augustowie

Napisane przez JZ

Dzień Ziemi to najpopularniejsze święto ekologiczne obchodzone wiosną w wielu krajach na całym świecie. Dzisiaj również w Augustowie odbyły się uroczyste obchody tego święta.

Dzisiaj (22 kwietnia) o godzinie 9:00, obok nowej siedziby Urzędu Miejskiego przy ulicy Młyńskiej 35, w ramach obchodów Dnia Ziemi zostało posadzonych 50 świerków. Sadzonki są wyjątkowe, ponieważ pochodzą z nasion poświęconych przez papieża Franciszka. Burmistrz Mirosław Karolczuk i nadleśniczy Wojciech Szostak zasadzili pierwsze drzewko oraz odsłonili tablicę pamiątkową z wydarzenia.

Na tym atrakcje się jednak nie zakończyły. O godzinie 12:00 drzewka zaczęły sadzić dzieci z augustowskich przedszkoli, zaś o godzinie 16:00 mieszkańcy otrzymają sadzonki na własność. Łącznie rozdane zostanie 500 sztuk młodych drzewek.

Pierwsze augustowskie obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi przebiegły w bardzo dobrej atmosferze, a nowe drzewka, zdobiące od teraz teren przy ulicy Młyńskiej, będą cieszyły oko mieszkańców miasta oraz przypominały im o tym wyjątkowym dniu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.