• 1
  • 2
piątek, 23 kwiecień 2021 13:36

Nietrzeźwy nastolatek za kierownicą motoroweru

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorower. Jak się okazało, za kierownicą jednośladu siedział nietrzeźwy 16-latek. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Nastolatek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za jazdę bez uprawnień odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci z augustowskiej „drogówki”, w środę w nocy na terenie gminy Sztabin zatrzymali do kontroli drogowej motorower. Jak się okazało, za kierownicą jednośladu siedział 16-latek. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z nastolatkiem wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. 16-latek trafił pod opiekę matki. Teraz nieletni za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za jazdę bez uprawnień odpowie przed sądem rodzinnym.

Augustowscy policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Również kierowanie pojazdem bez uprawnień może doprowadzić do tragedii. Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.