• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 26 kwiecień 2021 14:22

Zatrzymano organizatorów, pomocnika i grupę nielegalnych migrantów

Napisane przez KZ
POSG POSG

Na terenie powiatu augustowskiego funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch organizatorów i jednego pomocnika nielegalnego przekroczenia granicy oraz dziesięciu cudzoziemców, którzy przekroczyli granicę z Białorusi do Polski wbrew przepisom.

Patrol z Placówki Straży Granicznej w Płaskiej (22 kwietnia br.) zatrzymał w pobliżu granicy państwowej 6 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej oraz 4 obywateli Tadżykistanu. Okazało się, że cudzoziemcy pieszo przekroczyli granicę z Białorusi do Polski. Na miejscu zatrzymano również dwóch organizatorów i jednego pomocnika nielegalnego procederu, którzy czekali na migrantów. Dwóch obywateli Gruzji decyzją sądu (24 kwietnia br.) zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Trzeci z nich (obywatel Gruzji) usłyszał zarzuty za pomocnictwo w przekroczeniu granicy wbrew przepisom, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza 10 obcokrajowców (4 mężczyzn, dwie kobiety i 4 osoby nieletnie) decyzją sądu zostało umieszczonych w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Kętrzynie i w Białymstoku.

Źródło: POSG

Gruby Benek