• 1
  • 2
wtorek, 27 kwiecień 2021 08:53

Nauka języka podczas gry w piłkę? W augustowskiej szkole to możliwe!

Napisane przez NG

Jedna z augustowskich szkół podstawowych wprowadziła niecodzienne rozwiązania do nauki języków obcych. Interesuje Was, w jaki sposób dzieci mogą oswoić się z nauką słówek i konstrukcji gramatycznych w Szkole nr 3 w Augustowie ? Przeczytajcie artykuł. 

Ćwiczenie słówek w czasie rysowania 

Dyrektor Andrzej Kaszkiel wraz z nauczycielami wdrożył w tym roku wyjątkowe programy edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie. Pierwszym z nim jest ,,Healthy mind in a healthy body”, wplatający elementy nauki języka angielskiego do zajęć plastycznych oraz wychowania fizycznego. Podczas lekcji nauczyciele będą przemycać słownictwo, struktury gramatyczne i zwroty typowe dla języka angielskiego, by uczniowie w naturalny i komfortowy sposób, bez stresu związanego z ocenianiem, mogły pozbyć się blokady językowej. Dzięki takiej metodzie nauki młodzi augustowianie zyskają pewność siebie, wiedzę i rozwiną umiejętności społeczne. Program wprowadzono w klasach IV c i IV d. 

Nauka przez zabawę

Drugim programem zainicjowanym w Szkole Podstawowej nr 3 jest ,,Developing listening skill through watching nursery rhymes and films”. System polega na nauce języka obcego poprzez słuchanie. Oglądanie filmów i bajek oraz nauka rymowanek pomogą najmłodszym uczniom oswoić się z brzmieniem języka angielskiego i wykształcą umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Dzięki przyjemnym w odbiorze, zabawnym, autentycznym treściom dostosowanym do drugoklasistów, dzieci poznają zwroty używane w codziennych sytuacjach. Przyswajanie wiedzy poprzez zabawę będzie dodatkową motywacją, wykształci kompetencje gramatyczne, wzbogaci zasób słownictwa i nauczy najmłodszych pracy w grupie. 

Z językiem obcym za pan brat

Znajomość języków obcych jest dzisiaj jedną z podstawowych umiejętności. Coraz częściej nawet najmłodsi uczniowie rozpoczynają naukę - to pozwala im szybko nabrać pewności siebie, a porozumiewanie się w innym języku staje się dla nich naturalniejsze. Innowacyjne programy edukacyjne wdrażane dzięki dyrektorowi Andrzejowi Kaszkielowi przewidują poznawanie języka w przyjemny i ciekawy dla najmłodszych uczniów sposób. Mamy nadzieję, że takie metody nauczania języka obcego staną się coraz popularniejszym rozwiązaniem. 

 

Urząd Miejski w Augustowie
 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.