• 1
  • 2
środa, 28 kwiecień 2021 14:49

Poszukiwany Land Rover odzyskany

Napisane przez KZ
POSG POSG

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na drogowym przejściu granicznym w Bobrownikach ujawnili i zabezpieczyli samochód pochodzący z przestępstwa o wartości 135 tys. zł.

Wczoraj (27.04.2021 r.) do odprawy na wyjazd z Polski zgłosiło się dwóch obywateli Białorusi, którzy na lawecie przewozili wyprodukowany w 2013 roku samochód marki Range Rover Sport. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili ingerencję osób trzecich w polu numerowym przewożonego auta. Badanie przy pomocy specjalistycznych urządzeń potwierdziło, że numer identyfikacyjny VIN został przerobiony. Ponadto przeprowadzona kontrola pojazdu pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że pod oryginalnym numerem VIN auto figuruje w bazie Interpol jako utracone na terytorium Rosji.

W związku z powyższym 42 - letniego kierowcę wraz z 40 - letnim pasażerem zatrzymano. Po przesłuchaniu w charakterze świadka cudzoziemcom zezwolono na kontynuowanie podróży. Zabezpieczony Land Rover, którego wartość została oszacowana na 135 tys. złotych został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy będą prowadzić dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 12 pojazdów o szacunkowej wartości 811 tys. zł.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.