• 1
  • 2
czwartek, 29 kwiecień 2021 13:31

Przemycał nielegalne papierosy. Znalazła je Mila

Napisane przez KZ
POSG POSG

Przemyt 31 tys. paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 463 tys. zł ujawnili w miniony weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i podlaskiej KAS. Kontrabanda ukryta była w specjalnie skonstruowanej skrytce ciężarówki, która wjechała do Polski z Białorusi.

Na drogowym przejściu granicznym w Bobrownikach do kontroli na wjazd do Polski zgłosił się 27 – letni kierowca z pozoru pustej białoruskiej ciężarówki. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że w pojeździe mogą być ukryte nielegalne papierosy.  Kontrolujący do sprawdzenia naczepy zaangażowali psa służbowego Mila, który oznaczył jedną ze ścian. Nos czworonożnego funkcjonariusza nie pomylił się, w specjalnie przygotowanej skrytce pojazdu za tzw. „podwójną ścianą” znajdowało się 31 tys. paczek  papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar o szacunkowej wartości ponad 463 tys. zł został zabezpieczony przez podlaską KAS.

Wobec kierowcy, który przyznał się do przemytu wszczęto sprawę karno skarbową. Mężczyźnie, który odpowie przed sądem za próbę przemytu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Pojazd przystosowany do przemytu został również zatrzymany.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.