• 1
  • 2
sobota, 01 maj 2021 20:13

Wyprzedzanie ciężarówki na wzniesieniu

Napisane przez RED

Kierowca ciężarówki zlekceważył przepisy ruchu drogowego i wyprzedzał innego tira na wzniesieniu. Nie wiedział jednak, że jego manewr nagrywa kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskiej grupy Speed. Do zdarzenia doszło na krajowej "ósemce" w gminie Sztabin. Okazało się, że za kierownicą mana siedział 40-letni obywatel Białorusi, który został ukarany wysokim mandatem karnymi.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed codziennie patrolują niebezpieczne odcinki dróg krajowych przebiegających przez województwo podlaskie. Do takich tras należy odcinek pomiędzy Białymstokiem a Augustowem. I właśnie na tej drodze kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała niebezpieczne manewry kierowcy mana. Do tego zdarzenia doszło, w minionym tygodniu, w rejonie miejscowości Podcisówek. Na nagraniu widać jak samochód ciężarowy wyprzedza innego tira na wzniesieniu i dojeżdża aż do jego wierzchołka. Jednak to nie wszystkie wykroczenia jakie popełnił nieodpowiedzialny kierowca. W trakcie tego manewru zlekceważył również linię podwójnie ciągłą a także powierzchnię wyłączoną z ruchu. Chwilę później policjanci zatrzymali ciężarówkę do kontroli drogowej. Okazało się, że za jej kierownicą siedział 40-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna został ukarany mandatem karnymi w wysokości 1000 złotych.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Źródło: Policja Podlaska

Media

Policja Podlaska

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.