• 1
  • 2
wtorek, 04 maj 2021 13:20

Majówkowe „śmieciobranie” [ZDJĘCIA]

Napisane przez WS
Fot. Wojciech Szostak Fot. Wojciech Szostak

Pogoda na spacer w lesie zawsze jest dobra, wystarczy tylko odpowiednio dobrać ubranie i można już przyjemnie spędzić czas w okolicznościach natury. Co jednak najbardziej psuje radość ze spaceru w lesie? Świadomie pozostawione przez ludzi śmieci.

Trzeciego maja podczas takiego spaceru, w kilka minut zebrałem worek śmieci na „Plaży filmowców” nad jeziorem Sajno, chwilę później na „Słonecznej polanie”. Wzdłuż drogi leśnej prowadzącej do Augustowa zebrałem jeszcze dwa pełne worki. Miejsca o których piszę, po okresie zimowym były już uprzątnięte z porzuconych tam odpadów, a śmieci które zebrałem były niedawno pozostawione – takie „majówkowe”.

W Augustowie, przy lesie w dzielnicy Borki, ktoś oddał dla podopiecznych PCK ubrania. Niestety, ubrania położył obok, a nie w przeznaczonym do tego kontenerze. Co przeszkadzało, żeby ubrania znalazły się w pojemniku, a nie jak teraz, porozrzucane są po lesie?

Zwracam się z serdeczną prośbą i apelem aby nie robić z lasu śmietniska, zabierajmy przynajmniej własne śmieci ze sobą i nie pozostawiajmy ich w lesie. Czysty las pozwoli w pełni cieszyć się jego urokiem.

Opr. Wojciech Szostak

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.