• 1
  • 2
wtorek, 04 maj 2021 14:49

Zatrzymano grupę nielegalnych migrantów

Napisane przez KZ
POSG POSG

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 12 osób za przekroczenie polsko – białoruskiej granicy wbrew przepisom.

W nocy z piątku na sobotę (30.04.- 01.05.2021 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Lipsku w pobliżu granicy państwowej w okolicach miejscowości Kopczany zatrzymali 12 osób (2 obywateli Iraku i 10 obywateli Iranu). Cudzoziemcy pieszo przeszli przez tak zwaną "zieloną granicę".  Po wykonaniu niezbędnych czynności w obecności tłumacza jedna kobieta i jedenastu mężczyzn (w wieku od 18 do 28 lat) decyzją sądu zostali umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Kętrzynie i w Białymstoku.

W tym roku to kolejna grupa nielegalnych migrantów zatrzymana przez funkcjonariuszy z Podlaskiego  Oddziału Straży Granicznej. W sumie ujawniono 6 grup nielegalnych migrantów, łącznie 65 osób.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.