• 1
  • 2
środa, 05 maj 2021 14:10

Odzyskano ciągnik DAF o niebagatelnej wartości

Napisane przez KZ
POSG POSG

Wczoraj (04.05.2021 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy odzyskali ciągnik siodłowy marki DAF o wartości 65 tys. zł.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy do odprawy granicznej na wjazd z Polski zgłosił się obywatel Białorusi. Cudzoziemiec podróżował samochodem ciężarowym marki DAF. Podczas kontroli okazało się, że pojazd jest poszukiwany i figuruje w bazie Interpolu jako utracony w Rosji. Szacunkowa wartość ciągnika siodłowego z 2012 roku wynosi 65 tys. zł.

30-letniego kierowcę po przesłuchaniu w charakterze świadka zwolniono. Po sporządzaniu niezbędnej dokumentacji pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji w Sokółce celem dalszego postępowania.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 14 pojazdów o szacunkowej wartości 908 tys. zł.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek