• 1
  • 2
środa, 05 maj 2021 15:27

Pożyczył koparkę, zamiast oddać sprzedał

Napisała
KPP Sejny KPP Sejny

Sejneńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za przywłaszczoną koparkę. Pojazd wart 80 tysięcy złotych wrócił do właściciela. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich odpowie za oszustwo drugi za paserstwo koparki.

We wtorek sejneńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pożyczył on mieszkańcowi gminy Puńsk koparkę. Po tym jak termin jej zwrotu upłynął i pojazd do niego nie wrócił, mężczyzna zgłosił sprawę na Policję. Właściciel koparki oszacował straty na blisko 80 tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą mundurowi już po dwóch dniach zatrzymali mężczyzn związanych z tą sprawą. Jak się okazało 27 latek pożyczył koparkę, którą zamiast zgodnie z umową zwrócić - sprzedał. Kupił ją za 10 tysięcy złotych 25 letni suwałczanin. Mundurowi ustalili, że koparka znajduje się na jednej z podsuwalskich posesji i jeszcze tego samego dnia zwrócili ją właścicielowi. W piątek, mężczyźni usłyszeli zarzuty, jeden oszustwa a drugi paserstwa.

Zgodnie z Kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat, a za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek